AK PARTİ GENEL MERKEZİNE MÜSİAD ÇIKARMASI

12 Eylül 2014


AK PARTİ GENEL MERKEZİNE MÜSİAD ÇIKARMASI
 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi 62. Hükümet’in kurulmasının ardından görev yeri değişen ve yeni görevler alan isimlere yaptıkları ziyaretlere ara vermiyor. Protokol ziyaretleri kapsamında AK Parti Genel Merkezinde temaslarda bulunan MÜSİAD Ankara heyeti Tanıtım ve Medya Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ı makamlarında ziyaret etti.
 

MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, Başkan Yardımcıları Nuh Acar, İrfan Güvendi, Ercan Poyraz, Hasan Fehmi Yılmaz, Orhan Gökdemir , üyelerden Selman Kadooğlu, Mustafa Uludağ, Cüneyt Uzun ve Genç MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Harun Çiftçi’nin katıldığı programda MÜSİAD Ankara Şubesi’nin beklentileri dile getirildi ve Ankara’da iş dünyasının ihtiyaçları değerlendirildi.
 

Çözüm süreci hakkında değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda, konu hakkında uzun zaman ilgili bakan olarak görev yapmış olan Atalay, açılım süreci boyunca ciddi mesafeler kat ettik ve emek harcadık. Bu noktadan sonra da devletin ilgili birimleri teknik olarak gereklilikleri yerine getirecek ve süreç devam edecektir dedi.
 

Genel beklentiler hakkında görüşlerini ifade eden MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, “Çözüm süreci bizler için kıymeti ölçülmeyecek olan insanımızın refahı ve huzuru için olduğu kadar iş dünyasının istikrarı için de elzem bir konudur. İçerisinde üyelerimizin de bulunduğu yatırımcılar kendi topraklarımızda yatırım yapabiliyor ve bölgeye istihdam sağlanıyor. Bu açıdan da açılım süreci önem arz ediyor ” dedi.STK’LAR İLE BAĞLAR GÜÇLENECEK
 

Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a yapılan ziyarette ise AK Parti’nin STK’lar ile olan ilişkisine değinildi. Sivil Toplum Kuruluşlarının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Çalık, parti olarak iletişim planlarında STK’ların özel bir yeri olduğunu ve ortak organizasyonların da, pek çok konuda katkı sağlayacağını dile getirdi.
 

 STK’larda kadınların daha fazla yer alması gerektiğini vurgulayan Çalık, “Bizlerin arzusu, sivil toplum kuruluşlarının içerisinde kadın kolları veya komisyonları kurulması değil, yönetime kadınların dahil edilmesi ve bizzat döngünün içerisinde bulunmalarıdır” dedi.
 

Çalık’ın isteklerinin son derece yapıcı ve katkı sağlayıcı olduğunu ifade eden Erdal, kadınların hayatın her alanında aktif rol almasının yeni bir perspektif ve vizyon sağlamak adına önemli olduğunu vurguladı.

Düzenlenen ziyaretlerde yeni görevlerin hayırlı olmasını temenni ettiklerini söyleyen Erdal, iyi niyet dileklerinde bulundu.

 

 Ak Parti Genel Merkez Zİyareti

EN