BAKAN SÜLEYMAN SOYLU MÜSİAD ANKARA'DA

12 Mart 2019

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara’nın Yönetim Kurulu Toplantısı, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun, AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler’in ve Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yılmaz’ın teşrifleriyle Kızılcahamam Başak Termal Hotel’de gerçekleştirildi.

MÜSİAD Ankara Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler ve Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yılmaz teşrif etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldikten sonra MÜSİAD Ankara Yönetimiyle bir araya geldi.

Ülke ekonomisi ve geleceği için MÜSİAD’ın önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, davetten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhur İttifakına karşı olan odaklara dikkat çekerek,  “Bu ülkeyi birileri teslim almaya oyun kurmaya çalışıyor; ama biz bu oyuna müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Ülkemizin büyümesini engellemeye çalışanlara karşı büyük bir mücadele içerisindeyiz. Türkiye ve Türk milleti zor zamanlardan geçti; fakat güçlü, istikrarlı ve kararlı duruşumuzla her şeyin üstesinden geldik ve bundan sonra da geleceğimize inancımız büyük.”

Uyuşturucu ile mücadelenin önemine de değinen Bakan Soylu, “Uyuşturucu meselesindeki duruşumuzu ve kararlılığımızı daha üst seviyelere çıkarttık. Yaptığımız çalışmalarla madde kullanımının önüne geçebilmek adına birçok tedbir aldık, almaya devam ediyoruz. Bu meseleye asla tavizimiz yok, kararlılığımız artarak devam edecektir.” dedi

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik gündemine dair konu başlıklarının değerlendirildiği toplantıda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, “Sayın Bakanımız, davetimizi kırmayıp bizlerle bugün burada olduğunuz için öncelikle sizlere şükranlarımı sunuyorum. İş dünyasının temsilcileri olarak bizler, devletimizin işleyişine içeriden ve dışarıdan hiçbir müdahaleyi doğru bulmuyoruz. Mevcut huzur ve güven ortamını sarsacak her hareketin karşısında tavrımız nettir. Türkiye artık bölgesinde ve dünyada lider bir konuma yükselmiştir.” dedi


Toplantıda konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Türkiye'nin önünde çok önemli bir yerel seçim olduğunu ifade ederek, içeride ve dışarıda şer odaklarına karşı 31 Mart'ta milletin iyi bir cevabı olacağını belirtti. İşler, Ankara'nın ve tüm illerin gönül belediyeciliğini hak ettiğini sözlerine ekledi.

MÜSİAD’ın ülke geleceğinde söz sahibi olacak çalışmalarda bulunduğunu ifade eden Başkan Acar, MÜSİAD Ankara’nın sınır güvenliğinde yüksek teknolojiye yön verecek olan çalışmalarından bahsetti. Başkan Hasan Basri Acar, “MÜSİAD Ankara tarafından 2-3 Ekim 2018 yılında düzenlenen I. Uluslararası Askeri Radar Ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne katılımlarınız ve katkılarınız bizleri çok onurlandırdı. MÜSİAD Ankara olarak yürüttüğümüz projelerle yerli ve milli savunma sanayiyi çok daha iyi bir noktaya getireceğimize inanıyoruz.” diyerek 2-3 Ekim 2019 tarihlerinde ikincisini gerçekleştirmeyi planladıkları II. Uluslararası Askeri Radar Ve Sınır Güvenliği Zirvesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan desteklerini istedi.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşlerini ifade edip sorularının cevaplanmasıyla devam eden toplantı hediye takdimi ve günün anısına istinaden fotoğraf çekimiyle birlikte son buldu.

 

 

EN