BAŞKAN İLHAN ERDAL ANADOLU SOHBETLERİ PROGRAMINA KATILDI

18 Ekim 2018

 

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Anadolu Yayıncılar Derneği'nin AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ve 40’a yakın sivil toplum kuruluşunun başkanlarının katılımıyla düzenlediği insan ve şehircilik temalı Anadolu Sohbetleri programına katıldı. Toplantıda STK'ların nasıl bir şehir ve nasıl bir belediyecilik anlayışı olması gerektiğine ilişkin istişarelerde bulunuldu.


Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, merkezine insanın konulduğu şehircilik anlayışının önemine değinerek ”Yerel Seçimler arefesinde Ankara’nın geleceğinin konuşulduğu bir ortamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki ve güzide STK’larımızın çok kıymetli başkanları ve temsilcileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirmek daha yaşanabilir, marka şehir Ankara yolunda ümit vericiydi. Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği, birçok önemli STK Başkanı ve temsilcilerinin yer aldığı, merkezinde insan olan şehirciliğin konuşulduğu etkinlik katılımcı demokrasi açısından çok önemliydi. Sosyal, kültürel, çevre ve şehircilik konularının konuşulduğu bu değerli toplantıda STK’ların görüşlerine gösterdikleri ilgiden dolayı Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere, katkılarından dolayı tüm katılımcılara ve Anadolu Yayıncılar Derneği’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.


AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Başkanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmasında şehirlerin kendilerine özgü büyümelerini sağlamak gerektiğini ifade ederek "Yeni seçilecek belediye başkanlarının fiziği, müziği ve yüreği iyi olacak. Seçilecek belediye başkanları bütçeyi doğru yönetebilmeli, para kazanmanın bin bir yolu var bunu sağlamalı, şehrin ekonomisine ve kültürüne önem vermeli. Belediye başkanlarının para yönetimini, insan yönetimini, mekan yönetimini bilmesi gerekiyor, arazi yönetimini bilmesi gerekiyor. Eğer siz arazi yönetimini bilmezseniz herhangi bir şekilde belediye başkanlığına aday olmazsınız, yapamazsınız. Başkanlık, algı yönetimini, problem yönetimini bilmeyi gerektiriyor. Vatandaşın size başkanım demesi için masumiyeti ve temizliği sembolize etmeniz gerekiyor" dedi.

 

EN