CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜSİAD ANKARA VEFA GECESİ’NE KATILDI

09 Ocak 2019

 

MÜSİAD Ankara Vefa Gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle çok sayıda konuğun katılımıyla düzenlendi.


MÜSİAD Ankara Vefa Gecesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Satınalma paritesine göre bugün dünyanın 13. büyük ekonomisi haline gelmiş durumdayız. İnşallah yıl sonunda bir üst sıraya çıkmış olacağız” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık." dedi.


MÜSİAD Ankara Şubesi'ne kurulduğu günden bu yana emek veren, hizmet veren, katkıda bulunanlara teşekkür eden Erdoğan, hakkın, hukukun, adaletin, eşitliğin, güvenin, refahın, huzurun sağlanması için faaliyet gösteren iş adamlarını bir araya getiren MÜSİAD'a bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.


“Ülkemiz ve Milletimiz İçin Çalışmayı İlke Edinen MÜSİAD'lıları Kutluyorum”
MÜSİAD Ankara Şubesi'nde 20'nci yılını dolduran ve plaketleri verilecek iş insanlarını da tebrik eden Erdoğan, milletimin bağrından çıkan MÜSİAD'ın kurulduğu günden beri istikametini bozmadan yoluna devam etmesini takdirle izlediğini belirtti. Erdoğan, "Her ne pahasına olursa olsun değil, helalinden kazanmayı, sadece kendiniz için değil, ülkemiz ve milletimiz için çalışmayı ilke edinen MÜSİAD'lıları kutluyorum." diye konuştu.


Türkiye ile dünyanın dört bir yanında bu doğrultuda koşturan, mücadele veren her MÜSİAD üyesinin bugünün alperenleri konumunda bulunduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeğinizle, üretiminizle ticaretinizle yanında örnek hayatınızla farkınızı ortaya koyduğunuz için MÜSİAD ailesi olarak her birinize şükranlarımı sunuyorum. Ekonomideki önemli rolünüz yanında milletimizin bu coğrafyadaki bin yıllık medeniyet davasına verdiğiniz katkıyla ayrıca bir teşekkürü hak ediyorsunuz. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında başarılı bir iş insanı ve dava adamı olarak verdiğiniz mücadelede hep yanınızda oldum. Bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğim." dedi.


"Gece Gündüz Çalışıyoruz"
"Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar toplamaya çalışanlara inat ülkemizin ufkunu aydınlatmak üzere sizlerle birlikte gece gündüz çalışıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen emeklerin neticelerinin de alınmaya başladığını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık. İhracattaki artışın oldukça dengeli ve sağlıklı bir zeminde yürüdüğünü görüyoruz. Mesela 1 milyar doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısı 33'ten 37'ye çıktı. 10 sektörümüz 5 milyar doların üzerinde, 5 sektörümüz de 10 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi. Savunma ve havacılık ürünleri ihracatında ilk defa 2 milyar doları aştık."


“Değerlerimizden Aldığımız Güçle Yeni Zirvelere Hep Birlikte Yürüyeceğiz”
MÜSİAD Ankara Vefa Gecesi’nde konuşan MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, vefanın önemine dikkati çekerek; “Vefa, dostluk ve muhabbette sebat etmektir” dedi. Vefa ve samimiyetin ana prensiplerden olması gerektiğini vurgulayan MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Vefa duygusu, insanların birbirinden uzaklaştığı bir dönemde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını hep diri tutacaktır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; insanlara vefası olmayanın ahdine de Rabbine de vefası olmaz. Tıpkı insanlara teşekkür etmeyenin, Allah’a da şükretmediği gibi. Allah-u Teala kullarına saymakla bitiremeyeceğimiz kadar nimet verir. Allah’ın insanlara en güzel lütuflarından biri de birlikte hayır ve hasenat işleriyle koşturduğunuz, aynı davada Allah rızasını kazanmak gayesiyle mücadele ettiğiniz dostlarınızdır. Rabbime sonsuz şükürler olsun ki Rabbim bana MÜSİAD gibi bir ailede, siz değerli dava arkadaşlarımla bir arada olma lütfunda bulundu. Bir değil, birçok sadık dost edindik.

Dost olmaktan çok, dost kalabilmektir asıl hüner. Geriye dönüp baktığımızda bu güzel manzaraya sahip olmanın hazzını hep beraber yaşıyoruz diye düşünüyorum ve bu vesileyle bir kez daha şükrediyorum. MÜSİAD Ankara olarak bizler de milletimize, ülkemize, tarihimize, medeniyetimize ve ecdadımıza olan vefamız ile dün olduğu gibi bugün de yarın da azimle ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Değerlerimizden aldığımız güçle yeni zirvelere hep birlikte yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.


“Türkiye’mizi Daha Yukarılara, Daha Güçlü Bir Şekilde Taşımak Hepimizin Borcudur”
Programda konuşan MÜSİAD Ankara önceki dönem Başkanı İlhan Erdal, “Sözlerime, bizi bu anlamlı gecede bir araya getiren Yüce Rabbimize duyduğumuz şükranı dile getirerek başlamak istiyorum” diyerek; “20 yılı aşkın süredir mensubu olduğum bu güzel aile bana öyle silinmez hatıralar bıraktı ki böyle güzel bir ailenin içinde bulunmamı nasip eden Allah’a ne kadar şükretsem azdır.” şeklinde konuştu.


Vefa derken MÜSİAD’ın mücadele içinde geçen yıllarını hatırladığını ifade eden Erdal, sözlerini şu şekilde konuştu: “Vefa derken 15 Temmuz ülkemizi işgal girişimi aklıma geliyor. Sokaklarda mücadele veren MÜSİAD’LILAR, necip milletimiz geliyor aklıma. Bir hilal uğruna batan güneşler geliyor aklıma. Derdi ümmet ve millet olan bir yiğit adam geliyor aklıma. Milyonların umudu Türkiye’mizi daha yukarılara, daha güçlü bir şekilde taşımak hepimizin borcudur”


Cumhurbaşkanı Erdoğan programda üyelikleri 20 yılı aşmış MÜSİAD Ankara üyelerine plaket verdi. Programa Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, DEİK Başkanı Nail Olpak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Valisi Vasip Şahin, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, ATO Başkanı Gürsel Baran, OSTİM Başkanı Orhan Aydın ve çok sayıda siyaset, bürokrasi, STK temsilcisi ile MÜSİAD Üyeleri ve basın mensupları katıldı.

 

EN