DMO-MÜSİAD ANKARA SEKTÖREL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

25 Eylül 2018

 

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürü Mücahit Civriz, MÜSİAD Ankara’nın üyelerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantılarının konuğu oldu.

MÜSİAD Ankara’da gerçekleştirilen toplantıya MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Yönetim Kurulu Üyeleri ile 19 sektörden yaklaşık 80 temsilci katılım sağladı.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal toplantıda yaptığı konuşmasında kamuda yerli malı alım oranının doğru planlanarak yükseltilmesinin önemine değinerek kamu kurumlarının yerli üreticilere alım garantisi vermesi gerektiğini ifade etti. Başkan Erdal, “Kamunun yerli üreticilere tam anlamıyla güvenerek ürün alması yabancı talebi de artıracaktır” dedi.


DMO Genel Müdürü Mücahit Civriz yaptığı konuşmasında "Değişimin mimarı oluyoruz" diyerek değişim hareketiyle tüm süreçlerde dijital dönüşümü başlattıklarını, bu dönüşümle tedarikçilerin başvururken ibraz ettiği belgelerin yerine elektronik ortamda başvuru alacaklarını belirtti. Genel Müdür Civriz "İhale ve ödeme süreçlerimizi elektronik ortamda yapmayı planlıyoruz. Kamu kurumlarının ihtiyacını en uygun hangi iş modeli gerekiyorsa müşteri olan kamu kurum ve kuruluşlarımız ve tedarikçilerimizle ortak akıl ve istişarelerle en uygun iş modelini geliştiriyoruz" dedi.


Toplantının sonunda MÜSİAD Ankara’nın yeni Üyeleri Aydın Orhan’a (METRON GRUP), Orhan Ünsal’a (ÜNSAL PARK YAPI) ve Yusuf Tulğar’a (NET DATA SOFT) üyelik plaketleri takdim edildi. Yeni Üyelerimize MÜSİAD Ankara Ailesi’ne hoş geldiniz diyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

 

EN