MÜSİAD Ankara Prof. Dr. Ahmet RUMELİ’yi Konuk Etti

17 Mayıs 2014

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi üyelerinin gelişimi için düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılara bir yenisini ekledi. Prof. Dr. Ahmet Rumeli’nin “İslam Alemi ve Türkiye” konulu sunumunu gerçekleştirdiği toplantıda İslam dünyasında yaşanan sorunlar ve bu sorunların ekseninde Türkiye’nin rolü konuşuldu.
MÜSİAD Ankara Şubesi Kurucu Başkanı Hüdaverdi Çakır,  Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ercan Poyraz ve Bütçe ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Orhan Gökdemir’in ev sahipliği yaptığı toplantıya 80’e yakın üye katılım gösterdi.
Komşu ülkeler başta olmak üzere pek çok İslam ülkesinin çeşitli problemler yaşadığına dikkat çeken Rumeli, “Suriye, Irak, Filistin gibi ülkelerde ortaya çıkan karmaşada Türkiye’nin önemli bir misyonu vardır. İslam aleminin ihtiyacı olan liderlik misyonunu Türkiye ve Mısır üstlenebilecek durumdadır. Bu sebeple bu iki ülke üzerinde oyunlar oynanmakta, istikrarları tehlikeye atılmaktadır” dedi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından soruları cevaplayan Rumeli, MÜSİAD ailesinin ilgisinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, teşekkür etti.  

EN