MÜSİAD Ankara Üyeleri Türkmenleri Unutmadı

09 Eylül 2014

 

İş dünyasına katkı sunmak adına çeşitli programlar ve etkinlikler gerçekleştiren Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi, gerçekleştirdiği sosyal projelere ve yardım organizasyonlarına da ara vermeden devam ediyor.
 

Ulusal çaptaki etkinliğinin yanı sıra Filistin ve Suriye gibi savaş yaşanan ülkelere de yardım götürmeyi görev edinen MÜSİAD Ankara Şube üyeleri, Irak Türkmenlerini de unutmadı.
 

MÜSİAD Ankara Şube üyeleri tarafından yapılan 108 Bin TL’lik bağış ile 2 tır dolusu temel gıda maddesi ve bakliyat ürünleri, Mersin’de tırlara yüklenerek, Erbil’e gönderilmek üzere Kızılay yetkililerine teslim edildi.
 

Konu hakkında açıklama yapan MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, “Yardımlaşmak ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak, bizim kültürümüzün ve köklerimizin bir parçasıdır. Bu anlayış ile yalnızca ülkemizde değil zulme uğramış kardeşlerimizin yaşadığı her coğrafyada var olmak gerektiği bilincindeyiz.
 

MÜSİAD Ankara Şubesi olarak, üyelerimizin katkıları ile Irak’ta yaşayan, Türkmen dostlarımızın yarasına bir nebze de olsa merhem olmak için yardım malzemesi gönderme kararı aldık. 1000 koli temel gıda maddesi ve 1000 koli de kuru bakliyatın bulunduğu 39 ton yardım malzemesi taşıyan 2 tır yardımları Erbil’e ulaştırmak üzere yola çıktılar” dedi.

 

 

Müsiad Ankaradan Türkmenlere YardımMüsiad Ankaradan Türkmenlere Yardım

Müsiad Ankaradan Türkmenlere YardımMüsiad Ankaradan Türkmenlere Yardım

 

EN