MÜSİAD ANKARA’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

09 Ocak 2019

 

MÜSİAD Ankara 23. Olağan Genel Kurulu Toplantısı yoğun bir katılımla, büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçen kongrede üyeler oybirliğiyle Hasan Basri Acar dedi.


“MÜSİAD Türkiye’nin Önemli Güçlerinden Biri”
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Ankara 23. Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmasında MÜSİAD’ın, Mayıs ayında tamamlayacağı yaşıyla birlikte, tam 29 yıldır Türkiye’nin önemli güçlerinden biri olduğunu belirterek; “Gücümüz; üretmekten, gelişirken geliştirmekten, hem yerel hem global düşünebilmekten ve herkesi kucaklayan geleneğimizden geliyor. Aynı karede oluşumuzu sorgulamayan, bizimle masaya oturmaktan geri durmayan herkesle el sıkışıyoruz, birlikte yürüyoruz. Bizim, belli bir kesime yüzünü dönerek, geri kalan kitleleri görmezden gelen anlayışla bir bağımız olamaz. Biz kardeşliğe inanıyoruz. Bunu söylemde bırakmadığımızı, dostlarımız başta olmak üzere tüm iş dünyası yakından bilir. ‘Meselemiz Türkiye’, slogandan öte, MÜSİAD’ın temel aldığı anlayışı ifade eder. Dolayısıyla biz, samimi bir şekilde ‘ben bu ülke için bir şeyler yapmak istiyorum’ diyen herkese elimizi uzatıyoruz” dedi.


2018 yılına ilişkin değerlendirmeler ve 2019’da Türkiye’yi ve iş dünyasını nasıl bir ekonomik tablo beklediğine dair açıklamalarda bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan; “2018 yılı, hem Türkiye hem de dünya ekonomi politiği tarihinde önemli kavşaklardan biri olmuştur. Farklı aktörlerin öne çıktığı bu yıl, bir kavramın gündemimize girdiğini gördük: ticaret savaşları. Savaş dediğimizde korkutucu bir ifade olabilir; fakat bu süreç, küresel ekonomi içerisinde sahip olacağımız konumun belirlenmesi noktasında, bizler için büyük bir fırsattır. Bu fırsat alanını gelişmiş ülkelere teslim etmeyerek, daha rekabetçi bir yapıya kavuşabilmeliyiz; fırsat, tam da bu noktadadır Türkiye için. Şimdi, bizi düşünce girdabına sürükleyerek, hareket kabiliyetimizi sınırlayan anlık gelişmelerle boğuşmak yerine, uzun vadeli politikalara odaklanmak zorundayız” şeklinde konuştu.


Konuşmasının sonunda bu güne kadarki hizmetleri için MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal’a ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ettiğini ifade eden Kaan, görevi devralacak Hasan Basri Acar’a ve yeni yönetime de başarı dileklerinde bulundu.


“Amacımız Daima Daha Aksiyoner Bir MÜSİAD Ankara’yı Yeni Zirvelere Hep Birlikte Taşımaktı”
Genel Kurul’un açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, her günü, her saati ve her anı dolu dolu geçen bir faaliyet dönemini daha geride bırakmanın haklı gururunu ve sevincini hep birlikte yaşadıklarını ifa ederek; “Geçip giden zaman içinde en güzel hatıraları yaşadığımız ve dolu dolu yaşamaya devam ettiğimiz MÜSİAD Ailesi, bizler için hem büyük bir ödül hem de Rabbimize sonsuz bir şükür sebebi oldu. Gittiğimiz her yerde, katıldığımız tüm toplantı ve programlarda bu güzel ailenin yansımalarına şahit olduk.” dedi. Göreve geldikleri günden bu güne kadar her alanda en iyiye ulaşmak için çalıştıklarını belirterek bazı faaliyet konularına değinen Erdal sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız daima daha aksiyoner bir MÜSİAD Ankara’yı yeni zirvelere hep birlikte taşımaktı. Biliyoruz ki MÜSİAD; hedefleri sınırları aşan güzel bir aile.

Bu süreçte önemli bir yol kat ettik; çünkü bizler bu yola yüreğimizi koyduk. Her zaman üyelerimizi daha ileriye taşımanın ve MÜSİAD’ımızın destansı geçmişine yeni öyküler eklemenin gayreti ve telaşı içinde olduk. Tüm dava arkadaşlarımızla birlikte bu değerli emaneti hakkıyla yerine getirmeye gayret ettik. Çünkü verilen emaneti hakkıyla yerine getirmek en güzel meziyetlerden sayılır. Büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz 23. Olağan Genel Kurulumuz sonunda görevi devralarak MÜSİAD Ankara’mızı yeni zirvelere taşıyacağına gönülden inandığımız yeni dönem MÜSİAD Ankara Başkanımıza ve Yönetimine üstün muvaffakiyetler diliyor; Genel Kurulu’muzun hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”


“2019 ve 2020 Yıllarını Kapsayan Yeni Döneme Yine Büyük Hedeflerimizle Gireceğiz”
Genel Kurul’da oybirliğiyle MÜSİAD Ankara Başkanlığına seçilen Hasan Basri Acar, yaptığı konuşmasında omuzlarına yüklenen bu görevi bir şeref ve bir onur addettiklerini söyleyerek; “Şahsımı ve yeni Yönetim Kurulumuzu bu değerli göreve layık gören ağabeylerimize, kardeşlerimize, gönüldaşlarımıza ve MÜSİAD Ankara’mızın kıymetli üyelerine çok teşekkür ediyorum. Üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinciyle bu kıymetli emaneti hakkıyla yerine getirmenin ve bir bayrak yarışı olan bu yolda MÜSİAD Ankara’mızı yeni zirvelere omuz omuza, gönül gönüle, el ele hep birlikte taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Ülkemiz ve aziz milletimiz için sorumluluk almamız gerektiğinde hep ön saflarda olduk, alanlarda olduk. Bundan sonra da en zor şartlarda dahi gövdemizi taşın altına koymaya devam edeceğiz. 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan yeni döneme yine büyük hedeflerimizle gireceğiz. İnşallah yeni dönemde MÜSİAD Ankara olarak ekonomi ve ihracat ağırlıklı çalışmalarımıza devam edecek, en kısa zamanda Ankara’mızın ve ülkemizin ihracatının artırılmasına yönelik çalıştayımızı düzenleyeceğiz” dedi.

Güçlü bir diyalogla Ankara için ekonomi, sosyal, kültürel ve şehircilik alanında marka şehir olma kimliğini güçlendirecek çalışmalarda bulunacaklarını belirten Başkan Acar, “Ülkemizin ve iş dünyasının önündeki tüm engellerin kaldırılmasında ekip ruhuyla hareket edeceğiz. MÜSİAD Ankara’mızın tarihine yeni hikayeler ekleyeceğiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde başkentimiz için olması gerekenleri içeren, merkezine insanın konulduğu bir şehircilik anlayışıyla hazırlayacağımız raporumuzu yerel yöneticilerimize ulaştıracağız. Bu şehir hepimizin, bu ülke hepimizin. Dolayısıyla şehrimiz ve ülkemiz için katma değer oluşturacak her alanda daha aktif bir MÜSİAD Ankara varlığını sürdürecektir” şeklinde konuştu.


23. Genel Kurul Toplantısı’na MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, DEİK Başkanı Nail Olpak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, TÜMSİAD Ankara Başkanı Abbas Demirbaş, TÜGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım ve siyaset, bürokrasi ve STK temsilcileri ile MÜSİAD Şube Başkanları, MÜSİAD üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

EN