MÜSİADLI İş Adamlarından İçişleri Bakanına Ziyaret

12 Temmuz 2014

 

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen bürokrasi ziyaretlerine bir yenisi daha eklendi. Bakan ziyaretleri kapsamında temaslarda bulunan MÜSİAD Ankara Şube üyesi İş adamları İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı makamında ziyaret etti.

 

MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal öncülüğünde yapılan bürokrasi ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor. MÜSİAD Ankara Şubesi olarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya yapılan ziyarette, MÜSİAD’ın faaliyetleri ve ekonomiye dair konu başlıkları değerlendirildi.

 

MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, Başkan Yardımcıları İrfan Güvendi, Hasan Fehmi Yılmaz ve üyelerden Koray Güngör Şanal ile Mustafa Çalkan’ın katıldığı ziyarette, son dönemdeki siyasal ve sosyal olayların ardından sağlanan güven ortamına ve istikrara değinildi.

 

Müsiadlı İş Adamlarından İçişleri Bakanına Ziyaret

İSTİKRAR ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİDİR

 

Güven ve istikrarın iş dünyasının ve ülke ekonomisinin dengeleri açısından son derece önemli olduğunun altını çizen MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, “İş dünyasının temsilcileri olarak bizler, devletimizin işleyişine içeriden ve dışarıdan hiçbir müdahaleyi doğru bulmuyoruz. Mevcut huzur ve güven ortamını sarsacak her hareketin karşısında tavrımız nettir dedi”

 

MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın sözlerine de değinen Erdal, “Sayın Babacan, Türkiye’nin satın alma paritesine göre kişi başına düşen milli gelirinin 19 bin Dolar’ı aştığını, bunun da Japonya ve AB ortalamasının yüzde 60’ı olduğunu dile getirdi. Bu oranlar ve gelişmeler ancak sağlanacak istikrar ve güven ortamı ile devam edecektir” dedi.

 

Ülke ekonomisinin geleceği hakkında da görüş bildiren Erdal, MÜSİAD ailesinin üreten, inşa eden ve ortaya fikir çıkartabilen bir yapısı olduğunu, ülke geleceğinde söz sahibi olacak teknolojik üretim alanında da, teknolojiye yön verecek çalışmalar yürüttüklerini aktardı.

 

Ülke ekonomisi ve geleceği için MÜSİAD’ın önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren İçişleri Bakanı Efkan Ala, ziyaretten duyduğu memnuniyeti de ifade etti.

 

 

EN