UÇURUM TİYATRO OYUNU GALASI

20 Aralık 2018

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde MÜSİAD Ankara’nın paydaşları arasında yer aldığı madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen “Uçurum” adlı tiyatro oyununun gala gösterimi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal ve çok sayıda davetli katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, ülkeler ve toplumlar için ele alınması gereken çok önemli konular olduğunu belirterek, “Bu konular hassasiyet ister, takip ister, duyarlılık ister. Bizler de MÜSİAD Ankara olarak bu hassasiyeti göstererek madde bağımlılığı ile mücadele gibi çok önemli bir konuyu ele aldık. Bu konuda aynı hassasiyeti taşıyan ve bu organizasyona ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve her platformda bu duyarlılığı gösteren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.


“Projenin Ülke Geneline Yayılması Arzusu İçerisindeyiz”

Projenin ülke geneline yayılması arzusu içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Erdal sözlerini şöyle sürdürdü; “Milletimizin geleceğini gençliğimizde görüyoruz. Ruhuyla, bedeniyle, bilgisiyle, ahlakıyla binlerce yıllık medeniyetimizin binlerce yılını daha sırtlayacak gençliğini görmek hepimizin dileğidir. Modern çağda en temel sorunların başında, madde bağımlılığı gelmektedir. Toplumların en ücra köşelerine kadar sirayet edebilen bir düşman var karşımızda. Sinsi sinsi yaklaşan hatta dost gibi görünen bir düşman. Bu düşman ile mücadelede en etkili silah Anadolu’nun değerleriyle mayalanmış bir bilinç ve yürektir”

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı konuşmasında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a, Bakanlığın çalışanlarına, MÜSİAD Ankara yetkililerine, tiyatroda görev alan tüm oyunculara ve emeği geçenlere kendileriyle yaptıkları iş birliği için teşekkür etti.


"Her Bir Gencimiz Bizim İçin Çok Değerli ve Çok Önemli”
Bakan Kasapoğlu, "Başkanlık sistemi demek bürokrasinin azalması, uygulama alanlarının daha pratiğe dönüştüğü bir çalışma alanı demek. Bu anlamda başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız olmak üzere diğer bakanlıklarımızla uyuşturucu bağımlılığı başta olmak üzere toplumu tehdit eden tüm olgulara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu mücadelemiz sayesinde de inşallah gençliğimize dokundurtmayacağız. Bağımlılık, çağımızın önemli sorunlarından biri. Bizim de Bakanlık olarak her gün mücadelesini arttırmamız gereken konulardan biri." ifadelerini kullandı.


"Her bir gencimiz bizim için çok değerli ve çok önemli." diyen Kasapoğlu, şöyle konuştu: "Hiçbir uyuşturucu şebekesinin alanına, hiçbir gencimizi düşürmemek için bu tür çalışmalara vereceğimiz destekleri arttırarak devam ettireceğiz. Bakanlık olarak uyuşturucuyla mücadelemizi bütün birimlerimizle eş güdümlü olarak gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda ikinci 100 günlük eylem planımızda öncelikli programımız uyuşturucuyla mücadele. Bu alanda tüm birimlerimizle mücadele noktasında teyakkuz halindeyiz."


“Gençlerimizi Madde Bağımlılığına Karşı Korumak Hepimizin Ortak Sorumluluğu”
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı konuşmasına, uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadeleye dikkati çekmek amacıyla yapılan etkinlikte emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek başladı. Bunun kanayan ve gitgide büyüyen bir yara olduğuna işaret eden Bakan Selçuk, "Günümüzde madde bağımlılığı, bireyin yanında aile ve toplum yapımızı da derinden etkiliyor. Gençlerimizi, ailelerimizi uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı korumak, önlemler almak da sadece bakanlıkların, kamu kurum ve kuruluşların değil, hepimizin ortak sorumluluğudur" değerlendirmesinde bulundu.


Selçuk, burada da bunun güzel bir örneğinin görüldüğünü belirterek, bir sivil toplum kuruluşunun bu alana dikkati çekmesinin, bu alanda sorumluluk sahibi olmasının, çok ümit verici bir durum olduğunu söyledi. Hükümet olarak bu konuya son derece önem verildiğine değinen Selçuk, "Bu konu, bizim çok önem verdiğimiz bir husus. Bu konuda çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

 

Selçuk, konuya ilişkin 2018-2023 Ulusal Uyuşturucuyla Mücadele Strateji Belgeleri'nin bulunduğunu, bu eylem planı kapsamında hem genel hem de genç nüfusta uyuşturucu kullanımını, yaygınlığını ve madde bağımlılığını önlemeye dair çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Selçuk, tiyatro oyunu gala gösterimine ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na da teşekkürlerini iletti.


Oyunun ardından MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve tiyatroda rol alan oyunculara birer demet çiçek takdiminde bulundu.

 

 

EN