YENİ DÖNEME, YENİ HEDEFLERLE: MÜSİAD ANKARA

10 Ocak 2019

 

YENİ DÖNEME YENİ HEDEFLERLE MÜSİAD ANKARA

Büyük bir coşku ve yoğun bir katılımla, 23. Olağan Seçimli Genel Kurulu’muzu MÜSİAD ruhuna uygun bir şekilde geride bıraktık. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçen bu Genel Kurul, MÜSİAD’ımızın ne kadar büyük bir aile olduğunu bir kez daha göstermiştir. 1992 yılında kurulan MÜSİAD Ankara çeyrek asırı aşkın bir süredir hem milletimiz hem ülkemiz hem de iş dünyası için her anlamda katma değer üretmeye devam ediyor. Bir bayrak yarışı olan bu kutlu yolda önceki dönem Başkanlarımızın öncülüğünde tüm dava arkadaşlarımız; değerlerimizle kuşanarak, kadim medeniyetimizden aldıkları güçle mücadele etti. Bundan sonra da şahsıma ve dava arkadaşlarımıza düşen vazife bu değerli emaneti tarihimize olan vefamızı da göz önünde bulundurarak hakkıyla yerine getirmek olacaktır.

“MÜSİAD Ankara’mızı Yeni Zirvelere Gönül Gönüle Hep Birlikte Taşıyacağız”
Omzumuza yüklenen bu görevi şahsım ve yönetim kurulumuz adına bir şeref ve bir onur addediyorum.  Üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinciyle MÜSİAD Ankara’mızı yeni zirvelere omuz omuza, gönül gönüle, el ele hep birlikte taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Ülkemiz ve aziz milletimiz için sorumluluk almamız gerektiğinde hep ön saflarda olduk, alanlarda olduk. Bundan sonra da en zor şartlarda dahi gövdemizi taşın altına koymaya devam edeceğiz.

2019 ve 2020 yıllarını kapsayan yeni döneme yine büyük hedeflerimizle gireceğiz. İnşallah bu dönemde MÜSİAD Ankara olarak ekonomi ve ihracat ağırlıklı çalışmalarımıza devam edecek, en kısa zamanda Ankara’mızın ve ülkemizin ihracatının artırılmasına yönelik çalıştayımızı düzenleyeceğiz. Bununla birlikte güçlü bir diyalogla Ankara’mız için ekonomi, sosyal, kültürel ve şehircilik alanında marka şehir olma kimliğini güçlendirecek çalışmalarda bulunacağız. Ülkemizin ve iş dünyasının önündeki tüm engellerin kaldırılmasında ekip ruhuyla hareket edecek, MÜSİAD Ankara’mızın tarihine yeni hikayeler ekleyeceğiz. Ne başardıysak hep birlikte başardık; ne başaracaksak da yine hep birlikte başaracağız.

Yaklaşan yerel seçimler süreci yaşadığımız bugünlerde başkentimiz için olması gerekenleri içeren, merkezine insanın konulduğu bir şehircilik anlayışıyla hazırlayacağımız raporumuzu yerel yöneticilere ulaştıracağız. Bu şehir hepimizin, bu ülke hepimizin. Dolayısıyla şehrimiz ve ülkemiz için katma değer oluşturacak, her alanda daha aktif bir MÜSİAD Ankara varlığını sürdürecektir. Ayrıca son dönemde yaptığımız projelerin bir sonraki aşamalarına devam edeceğimizi de buradan ifade etmek istiyorum.

“Milli ve Manevi Değerlerimize Sahip, Onları Yüceltecek Gençlik Yetiştireceğiz”
MÜSİAD Genel Merkezi’mizin desteği ve uluslararası tecrübesiyle bundan sonra da sıkı bir iş birliği ile MÜSİAD Ankara üyelerimize farklı vizyonlar çizmeye ve tüm sektörlerin gelişimine katkıda bulunmaya, üye sayımızı değerlerimizden ödün vermeden artırmaya devam edeceğiz. Milli ve manevi değerlerimize sahip, onları yüceltecek gençlik yetiştirecek ve aile yapımızı kuvvetlendirecek çalışmalar yapacağız.
Ülke ve millet olarak, akıntıya, rüzgara ve her türlü zorluğa karşı direnç göstereceğiz. İş dünyası olarak bizler; daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam sağlayacağız; hızımızı artıracağız.

Bu yolda büyük bir dava bilincine, mücadele ruhuna, azme ve motivasyona ihtiyacımız var. Hamdolsun ki, kadirşinas teşkilatımızda dava bilinci de, mücadele ruhu da, azim de, motivasyon da, fazlasıyla var.

Sözlerimin sonunda tüm gönül dostlarımızı MÜSİAD Ankara Ailesi adına sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyor; büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirdiğimiz 23. Olağan Genel Kurulumuzun; MÜSİAD’ımız, Ankara’mız, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

Allah, bu kutlu yolda bizleri görevi hakkıyla yerine getirenlerden ve rızasına uygun işler yapanlardan eylesin.

 

HASAN BASRİ ACAR
MÜSİAD ANKARA BAŞKANI

EN