“YÜKSEK TEKNOLOJİLİ YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM İLE İHRACAT ANA GÜNDEMİMİZ OLMALI”

01 Nisan 2019

 

“YÜKSEK TEKNOLOJİLİ YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM İLE İHRACAT ANA GÜNDEMİMİZ OLMALI”


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, 31 Mart 2019 Yerel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, 2019 Yerel Seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesinde çok çetin bir dönemden geçildiğini, bu dönemde yaşananların bundan sonraki dönemlerde azalmasını temenni ettiğini kaydetti. Başkan Acar, “Çok tartışmalı ve yıpratıcı bir seçim dönemi yaşadık, bu gerginlikler hepimizi etkilediği gibi Türkiye ekonomisini de derinden etkiledi.

Ülkemiz için ekonomik istikrarı devam ettirmek ve toplumsal normalleşmeyi geri kazanma bilinci ile seçim sürecinde yaşananları arkamızda bırakmalıyız. Bundan sonra hep birlikte enerjimizi, Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine harcamak zorundayız. Hep birlikte geleceğimiz için, dünyada yaşanan değişim ve dönüşümü iyi okuyan, çözüm üreten liderler, liyakatli ve adaletli nesiller yetiştirmek en önemli düsturumuz olmalıdır.” dedi

Türkiye’nin dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmalardan en az şekilde etkilenmesi ve büyümesini hız kesmeden devam ettirmesini temenni ettiğini dile getiren MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, “Reel sektöre ağırlık vererek, normalleşmeyi sağlamalı, ekonomik reformlara odaklanmalıyız.  İş dünyası temsilcileri olarak, yüksek teknolojili yerli ve milli üretim ile ihracatın ana gündemimiz olmasını istiyoruz. Üretim ve sanayi teşviklerinin devamının sağlanması bir diğer beklentimiz. Seçim sonrası dönemde ekonomi alanında sanayiyi güçlendirecek, ihracatı artıracak nitelikte yapısal reformların hızlanmasını ümit ediyorum. Şimdi 2023 hedeflerine odaklanmalı, sosyal, hukuksal ve ekonomik reformları, hayata geçirmeliyiz. Çok çalışarak, çok üreterek, tasarruf ederek ve ihracatımızı artırarak hedeflerimizden kopmamalıyız.” dedi

Vatandaşlarımız sandık başına gitmiş ve yaşadıkları kenti en iyi şekilde yönetebileceklerini düşündükleri isme oy vermişlerdir. Ankara’mız için de inşallah bundan sonra 5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi olmasını, daha insan merkezli projelerin hayata geçirilmesini diliyoruz. Seçilen tüm belediye başkanlarına görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. 2019 Yerel Seçiminin ülkemiz, milletimiz ve şehirlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

EN