BAŞKAN'IN MESAJI

Yeni Döneme, Yeni Hedeflerle MÜSİAD Ankara

Büyük bir coşku ve yoğun bir katılımla, 23. Olağan Seçimli Genel Kurulu’muzu MÜSİAD ruhuna uygun bir şekilde geride bıraktık.
DUYURULAR

MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Tüm İslam aleminin ve Aziz milletimizin Miraç Kandili’ni kutluyor, Af ve namazın müjdeleyicisi bu mübarek gecenin, birlik ve beraberliğimize; insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.

 

“YÜKSEK TEKNOLOJİLİ YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM İLE İHRACAT ANA GÜNDEMİMİZ OLMALI”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, 31 Mart 2019 Yerel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, 2019 Yerel Seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesinde çok çetin bir dönemden geçildiğini, bu dönemde yaşananların bundan sonraki dönemlerde azalmasını temenni ettiğini kaydetti.

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ

“Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!” 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'mizin 104. yıl dönümünde tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. 

ANKARA’NIN SOSYAL VE TİCARİ HAYATINDA DAİR REÇETE

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, seçimlere yönelik belediye başkan adaylarına bir yol haritası olacak açıklamalarda bulundu.MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar,
Ankara’da şehircilik alanında yapılması gerekenleri sıralayan 

“ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

12 Mart 1921 tarihinde onaylanmış ve Mehmet Akit Ersoy tarafından kaleme alınmış olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98. yılı’nda bu cennet vatan için canını seve seve veren Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

TASARRUF VE ÜRETİME DAYALI GÜÇLÜ BİR EKONOMİ TESİS ETMELİYİZ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun, (TÜİK) geçen yıla ilişkin gayrisafi yurt içi hâsıla (GSYH) sonuçlarının açıklamasından sonra Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, yazılı bir açıklamada bulunarak 2018 yılı büyüme verilerini ve Türkiye ekonomisinin geldiği son durumu değerlendirdi.

YENİ DÖNEME, YENİ HEDEFLERLE: MÜSİAD ANKARA

Büyük bir coşku ve yoğun bir katılımla, 23. Olağan Seçimli Genel Kurulu’muzu MÜSİAD ruhuna uygun bir şekilde geride bıraktık. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geçen bu Genel Kurul, MÜSİAD’ımızın ne kadar büyük bir aile olduğunu bir kez daha göstermiştir. 1992 yılında kurulan MÜSİAD Ankara çeyrek asırı aşkın bir süredir hem milletimiz hem ülkemiz hem de iş dünyası için her anlamda katma değer üretmeye devam ediyor. 

FAALİYETLER

MÜSİAD ANKARADAN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İKMAL DAİRE BAŞKANINA ZİYARET

Başkan Yardımcılarımız Ahmet Bahaddin Meral, Fatih Yülek ve Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal Daire Başkanı Reşat Demirel Bey ile  İçişleri Bakanlığı himayesinde 2-3 Ekim tarihlerinde yapacağımız "Askeri Radar ve Sınır Güvenliği" Zirvesi hakkında istişarelerde bulundular.

KIZILAY GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Başkanımız Hasan Basri Acar ve beraberindeki MÜSİAD Ankara heyeti KIZILAY Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan Bey'e nezaket ziyaretine gitti. Sayın Genel Müdürümüz KIZILAY'ın faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

GÖREVE YENİ ATANAN MALİ BÜYÜKELÇİSİNE ZİYARET

Başkanımız Hasan Basri Acar, DEİK Mali Başkanı ve MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş ve beraberindeki MÜSİAD Ankara heyeti, göreve yeni atanan Mali Ankara Büyükelçisi Sayın Mohamed Aly AG IBRAHIM'e ziyarette bulundular.

SSB ELEKTRONİK HARP ve RADAR SİSTEMLERİ DAİRE BAŞKANLIĞINA ZİYARET

Sektör Kurulları ve İş Geliştirmeden Sorumlu BAşkan Yardımcımız Ahmet Bahaddin Meral Bey ve Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanımız Fatih Altunbaş Bey, Savunma Sanayi Başkanlığı, Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanı Sayın Muhammet Sami Ulukavak Bey'i ziyaret ettiler.


ÜYELERİMİZ
EN