15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

15 Temmuz 2019

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri ACAR, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üçüncü yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Sayın Acar, açıklamasında şunları belirtti:

 

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgesinde ve dünya genelinde önem arz eden bir konuma sahiptir.  Tarihin her devrinde de aynı önem ve hassasiyetini koruyarak varlığını sürdüren milletimiz, başarısını birlik ve bütünlük ekseninde koruduğu suhulet ilkesine borçludur.

Tarihin bizlere yüklediği yardımlaşma, dayanışma ve istişare şuuru ile her türlü zorlukların üstesinden geldiğimizi gören batıl düşüncelerin arkasına saklanan batı hegemonyası, bizleri canımız pahasına korumak için çaba sarf ettiğimiz manevi duygularımız ile yaralamaya kalkmayı arzulamaktadır.

Hamdolsun aziz milletimiz eğri ile doğru, yalan ile gerçek arasındaki farkı fark edecek basirete sahip olduğundan tehlike arz eden hususları erken keşfederek önlemler almayı başarmış sabırlı ve mücadeleci bir millettir. 

Bundan tam üç yıl önce 15 Temmuz 2016’ da ülkemiz, devletimiz ve milletimiz büyük bir badire atlattı.

Kendilerini surеt-i haktan göstererek yıllarca insanımızın imkân ve kabiliyetini sömüren FETÖ, en sonunda vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kast edecek kadar acımasız ve cani bir kimliğe bürünüp içlerinde sakladıkları nefret duygusunu dışarıya çıkardılar. 

Tarih boyunca nice ihanet dolu süreçleri feraset ve cesaret ile aşan milletimiz, Yüce Allah’ın yardımıyla vatanımıza sergilenen iç görünümlü ama dış destekli bu işgal girişimine geçit vermedi.

İşte o gün biz Çanakkale ruhunu kalbimizde hissedip; varlığımızın yok sayılmak istendiği bir anda iman gücü ve aklın bütünlüğü ile devletimizin yanında durarak, zorluklara kol kanat gererek ülkemizin onurunu muhafaza ettik.

15 Temmuz günü ülkemizde milletin meclisini yıkmaya, yurdumuzun gençlerini ve geleceğimizi esarete sürüklemeye çalışanlar, bunu hain bir şekilde din kisvesine bürünerek yaptılar.

İslam, sevginin bir bütünlük içerisinde şekil alıp yaşamamız gereken hayatın huzur ekseninde ilerlemesini bizlere sunar. İslam'da tefrika, kavga, nifak, hainlik ve terör girişimlerine yer yoktur. 

Bu şuur ekseninde hayat süren milletimiz imanın ve İslam’ın değerlerini ruh dünyasında yaşayarak ömür sürdüğünden hile ve tefrika odaklı tuzaklardan her zaman kendisini muhafaza edecek irade refleksine sahiptir.

Şu unutulmamalıdır ki İslam'da vatanseverlik temel esastır. 15 Temmuz günü sergilediğimiz gayretin İslam'ın korunması adına vatanımızı müdafaa için sarf ettiğimiz vatandaşlık görevimizdir.

MÜSİAD Ankara olarak tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar dileriz.

Bizleri birlik ve beraberlik içerisinde yaşama güzelliği ile buluşturan rabbimize hamdolsun, vatanımız sağ olsun."

Hasan Basri ACAR

MÜSİAD Ankara Başkanı

 

 

 

EN