KOSGEB Başkanı Uzkurt’a Hayırlı Olsun Ziyareti

22 Eylül 2017

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.     

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a, MÜSİAD Ankara olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Erdal, yüksek katma değerli ürünler üretilmesinin ekonomide ve ihracatta bir yükselişe yol açacağını, bununla birlikte istihdamın artacağını ifade ederek “İthal edilen ürünlerin yerine bu ürünlerin ülkemizde yerli firmalarca üretilmesi konusunda destek programlarına ihtiyaç var. Bilgiyi, teknolojiyi ve öz kaynaklarımızı yerli üretime dönüştürmeliyiz” dedi.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyet teşekkür etti. Başkan Uzkurt, imalat sanayiinde üretim yapan firmalara verilecek desteğin önemine değinerek esnaf ve KOBİ’lerle birlikte, yeni bir vizyonla yeni dönemde KOSGEB destekleriyle imalat sanayine yoğunlaşacaklarını söyledi.

Ziyarete MÜSİAD Ankara Başkan Yardımcıları Hasan Basri Acar, Ercan Ata, Ahmet Bahaddin Meral ile MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Erkoç, Levent Kırbaş, Ergüder Kerpicci ve Deniz Karamercan katıldı.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, ziyarette günün anısına KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a hediye takdiminde bulundu.

EN