KÜSİ Heyetin'den MÜSİAD Ankara’ya Ziyaret

03 Ekim 2017

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Heyeti, KÜSİ Programı kapsamında MÜSİAD Ankara’yı ziyaret etti. Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy,  Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı ve Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Koordinatörü Prof. Dr. M. Emin Candansayar KÜSİ’nin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek ülke olarak sanayide güçlü bir kalkınma hamlesi için üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ülke ve millet olarak yerli üretim ve yüksek teknolojili ürün geliştirme konusunda yeterli potansiyele sahip olduklarını ifade eden Başkan İlhan Erdal, “Bu konuda her türlü işbirliğine açığız. Yapılan toplantıların değer kazanması açısından somut bir çıktısının olması ve kararların sıkı takibinin yapılması gerekir” dedi.

Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy, üniversite-sanayi işbirliğinin sağlandığı takdirde sanayinin önündeki engellerin aşılacağına olan inancını dile getirdi. Vali Yardımcısı Aksoy, “Ankara’nın sanayi şehri olma özelliğinin daha görünür hale getirilmesi lazım. Bunun için de güçlü bir diyalog mekanizmasının tesis edilmesi gerekiyor” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı ve Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Koordinatörü Prof. Dr. M. Emin Candansayar ise KÜSİ Programları çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Ziyarette MÜSİAD Ankara Başkan Yardımcıları Ercan Ata, Hasan Basri Acar ve Hakan Tokaç ile MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Hasan Fehmi Yılmaz ve Burhan Varol yer aldı.

EN