MACARİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET

22 Mayıs 2015

 

Macaristan Dış İşleri ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Csutora Zsolt ve Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss ile beraberindeki heyet MÜSİAD Ankara Şubesi'ni z,yaret ettiler. Ziyarete MÜSİAD Ankara Şube Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Nuh Acar ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Oğuz Altınkaynak katıldı. Macar şirketlerin faaliyetleri ve iş birliği olanakları hakkında detaylı bilgi veren Macaristan Büyükelçisi Kiss, MÜSİAD ile birlikte gerçekleşitirecekleri işbirliklerinin Macaristan için öneminin altını çizdi. 

 

 

Macaristan Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı Csutora Zsolt, Macar şirketlerin inovasyon alanında dünya genelinde önemli gelişmelerin altına imza attıklarını belirterek, sahip oldukları know-how sayesinde Türk girişimcilerle önemli yatırımlara imza atabileceklerine değindi. Özellikle son zamanlarda su endüstrisi alanında gerçekleştirdikleri çalışmaların Türkiye'deki yerel yönetimler tarafından talep edildiğini ifade eden Zsolt, bu işbirliğinin aratarak devam etmesi gerektiğini umud ettiklerini dile getirdi.

 

Geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Türkiye-Macaristan İş Forumlarının başarısını ifade eden Macaristan Büyükelçisi Kiss, Afrika ülkelerine yönelik hazırladıkları iş forumunun detayları hakkında bilgi vererek, Afrika ülkelerindeki temsilcilikleri aracılığıyla MÜSİAD'ın da bu iş forumunda yer almasını önemsediklerini ifade etti. 

 

 

EN