MÜSİAD Ankara Uluslararası Öğrenci Akademisi Sertifika Töreni

15 Ağustos 2017

MÜSİAD Ankara, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı ve Genç MÜSİAD Ankara işbirliğinde oluşturulan MÜSİAD Ankara Uluslararası Öğrenciler Akademisi Sertifika Töreni gerçekleştirildi.

Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik, uzmanlar ve akademisyenler tarafından yaklaşık 3 ay boyunca verilen dış ticaret eğitimi sonucu başarılı olan öğrencilere sertifikaları MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal tarafından verildi.

Projeyle çok önemli bir işe imza atıldığını belirten MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, ‘’Ülkemizde eğitim gören öğrenci kardeşlerimiz aldıkları dış ticaret eğitimi ve üye firmalarımıza yaptıkları ziyaretlerle önemli bir tecrübe edindiler. İnanıyoruz ki bu kardeşlerimiz ülkelerine döndüklerinde hem ülkemizin gönüllü fahri elçileri olacak hem de iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine ve artırılmasına ciddi bir katkı sağlayacaklardır. Yoğun bir çalışma sonucu hayata geçirilen bu önemli projede emeği geçen herkese ve destek veren tüm kurumlara bir kez daha teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sertifikaların verilmesinin ardından Akademiye katılan uluslararası öğrenciler, MÜSİAD Ankara ve Genç MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyeleri ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Uluslararası Öğrenciler Akademisi açılış lansmanı, 21 Mayıs 2017 tarihinde geniş bir katılımla Hilton Garden Inn’de gerçekleştirilmişti.

 

 

 

 

EN