MÜSİAD Ankara Üyeleri 25.Yıl Gala Yemeği'nde Buluştu

05 Haziran 2015

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi MÜSİAD’ın 25. Kuruluş Yıldönümü için düzenlenen Gala Yemeğinde bir araya geldi. Programa onur konuğu olarak MÜSİAD Ankara Şubesi eski üyelerinden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, MÜSİAD Ankara Şube Üyesi ve Ankara milletvekili adayı Ali İhsan Arslan, TİKA Başkanı Serdar Çam ile kuruluşundan bugüne farklı zamanlarda görev almış MÜSİAD Ankara üyesi yaklaşık 350 işadamı katıldı.

 

 

ERDAL: “MÜSTAKİL OLMANIN GEREĞİNİ YAPIYORUZ”

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, derneğin adındaki müstakil olmanın gereğini yerine getirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin toplumsal, siyasal, ve ekonomik açıdan sahipsiz kaldığı dönemlerde bile, kendimizi Anadolu ile sınırlandırmadan hareket ediyoruz. Derin bir tarih ve paha biçilemez bir manevi mirası devralan bu toplumdaki varlığımızı, merkezine insanı alan kurumsallığımızla sürdürüyoruz. Zira biliyoruz ki, insanlar ve kurumlar tecrübeleri oranında değil, tecrübelerinden aldıkları dersler oranında olgundur.” Dedi.

 

 

BABACAN’DAN İŞADAMLARINA İSTİKRAR KONUSUNDA NET UYARI

 

Programın onur konuğu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, on üç yıllık iktidar sürecinde istikrarın sağlanması adına önemli bir gayret gösterildiğini belirterek, 7 Haziran seçimleri sonrası için bu istikrarın korunması için tüm hazırlıkların yapıldığının altını çizdi. İstihdam ve refahın artması için istikrar ve güven ortamının en önemli kriter olduğunu belirten Babacan, istikrarın kaybedilmesi durumunda tekrar yakalanmasının mümkün olmayacağının vurguladı.

 

Programın ardından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a MÜSİAD Ankara üyesi olduğu dönemde gerçekleştirilen bir üye ziyaretinde çekilen fotoğrafı hediye edildi. 

 

   

EN