SECRİC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya MÜSİAD Ankara’nın Konuğu Oldu

03 Ekim 2017

MÜSİAD Ankara’nın üyelerine yönelik her ay düzenlediği bilgilendirme toplantılarının bu ayki konuğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya oldu.

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ve SESRİC’in İslam dünyası için çok önemli kuruluşlar olduğunu belirterek SESRIC Heyeti’ni ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Başkan Erdal, İslam dünyası arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin ve iş birliğinin geliştirilmesi gerektiğini ifade ederek, “MÜSİAD Ankara olarak SESRIC ile güçlü bir diyalogumuz var. Bundan sonra SESRIC ile bir araya gelip somut adımlar atabilmek adına neler yapabileceğimizi konuşacağız. Bu iki önemli kurum arasındaki ilişkileri daha iyi bir noktaya getirerek birtakım projeleri geliştiririz diye düşünüyorum” dedi.

SESRIC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya ise sözlerine MÜSİAD Ankara’ya misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek başladı. Kulaklıkaya, “Bu güzel dost meclisinde sizlerle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum’’ dedi.

SESRIC Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, Birleşmiş Milletler’den (BM) sonra dünyadaki ikinci büyük kuruluşun İslam İşbirliği Teşkilatı olduğunu belirterek teşkilatın 57 üyesi 5 de gözlemci üyesi olmak üzere 62 üyesi olduğunu, dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinden fazlasını temsil eden, coğrafi olarak dünyanın ortalama beşte birini kapsayan ve 4 kıtada üye ülkeleri olan büyük bir organizasyon olduğunun altını çizdi. Kulaklıkaya, “SESRIC olarak özellikle iş dünyası kuruluşları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile iyi seyreden bir işbirliğimiz var. MÜSİAD ile de geçmişte yaptığımız önemli iş birliklerimiz var” dedi.

Genel Direktör Kulaklıkaya; İslam İşbirliği Teşkilatı ve teşkilata bağlı kuruluşlar ve yaptıkları çalışmalar ile teşkilatın geleceği ve İslam Dünyası’na ne vadettiği konularında bilgi paylaşımında bulundu.

EN