TSE BAŞKANI SEBAHATTİN KORKMAZ OLDU

13 Mayıs 2015

Türk Standardları Enstitüsü'nün 54. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda TSE Başkanlığına  MÜSİAD Ankara Şube üyesi Sebahattin Korkmaz seçildi.
 
1957 Ordu doğumlu olan Sebahittin Korkmaz orta öğrenimini Ordu'da tamamladı. Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Endüstriyel İlişkiler Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olan Korkmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişliği yaptı. Korkmaz, endüstriyel ilişkiler alanında Yönetim Danışmanlığı ve Çevre Laboratuvarı şirketleri kurarak yönetti.

 

 


TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz, Genel Kurul'da seçim sonuçlarının ardından teşekkür konuşması yaptı. Korkmaz şunları söyledi:
 
"TSE 54. Genel Kurulu'nda Başkan seçilmiş olmam hasebiyle Yönetim Kurulum adına hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah müşterilerimiz olan özellikle milli irademizin temsilcisi Sayın Bakanımızın beklentileri,  yine sanayi ve ticari hayatımızın temsilcisi olan TOBB Başkanı Rifart Hisarcıklıoğlu'nun temenni ve beklentilerini gerçekleştirmek üzere bütün gücümüzle çalışacağız.
 
Ben batının oluşturmuş olduğu standartların bir ruhu olmadığını düşünüyorum. İnşallah helal gıda ile başlayan ruhun, helal üretim ve yönetim sistemiyle tamamlanacağını düşünüyorum. Böyle bir standardı dünyaya tartışmaya açmak zorundayız ve inşallah böyle bir standardı gerçekleştirerek, böyle bir standardın çerçevesini oluşturarak en azından İslam dünyasında yeni bir yapı oluşturacağımızı düşünüyorum.
 
Özele gelince, kaza ve meslek hastalıkları konusunda son zamanlar da büyük acılar çektik. Bu anlamda mevcut mevzuatımızı belli bir disipline oturtacak, uygulamalarda belli standart oluşturacak ve kaza önlemede yeni bir çerçeve çizerek yeni bir standart geliştirebileceğimizi düşünüyorum ve bunu da çok önemsiyorum.

 

 

 
Ülkemizin 2023 yılında dünya ekonomisinde ilk ona girmesini hedefliyorsak, TSE'nin de buna paralel olarak 2023 yılına kadar standart kuruluşları arasında ilk 10'a girmesi ve yeni vizyonlar oluşturması gerektiğini düşünüyorum."
 
TSE Başkanı Korkmaz konuşmasında bugüne kadar görev yapan TSE Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Yeni Yönetim Kurulu'nun hedefinin TSE'yi daha ileri seviyeye taşımak olduğunu vurguladı.

EN