MÜSİAD Ankara 'nın Konuğu Ömer Bolat Oldu

22 Şubat 2014

2002 ve 2013 yılları arasında ciddi farklar olduğunu anlatan Bolat, “Bu 11 yıllık süreçte ekonomik olarak pek çok reform ve atılım gerçekleştirilmiştir. Bizler de bu anlamda MÜSİAD olarak fikir üreten ve gelişime destek olan bir kurum olmaya gayret ettik. Türk Lirası’ndan 6 sıfırın atılması, piyasayı canlandırmak adına KEY ödemelerinin yapılması gibi konularda önerilerimiz oldu” dedi.


Büyüme, istikrar ve güven ile sağlanmıştır
Bugün ki ekonomik duruma da ana hatları ile değinen Bolat, mevcut durumda Türkiye’nin kara, hava ve denizcilik alanlarında ciddi yenilikler ve gelişmeler sağladığını, 56 olan uçak sayısının 400’e çıktığını, kara yollarının standartlarının arttırıldığını ve raylı sistemlerde devrim sayılacak yenilikler ortaya konulduğunu söyledi. Büyümeye paralel olarak farklı alanlarda da gelişmeler olduğuna değinen Bolat, gelişen Türkiye’nin 2002’de 130 milyar kw saat enerji üretimi var iken, bugün bu rakamın 245 milyar kw saate kadar yükseldiğini, dış politika da rol model olunduğunun ve Türk Lirası’nın dünyanın pek çok ülkesinde dönüştürülebilir bir değer haline geldiğinin altını çizdi.
MÜSİAD olarak bu sürecin en önemli gelişiminin, Anadolu sermayesinin ayağa kalkması ve uyanması olduğuna değinen Bolat, “Bu gelişmelerin ve dinamizmin ortaya çıkması için en önemli nokta güven ve istikrardır. İstikrar kaybedilmemeli ve ülkemiz büyümeye devam etmelidir” dedi.

 

MÜSİAD Ankara 'nın Konuğu Ömer Bolat Oldu

Gelecek için 2G formulü
Konuşmasın da gençlik çalışmalarına ve Genç MÜSİAD’a da yer veren Bolat, 2002 yılında Genç MÜSİAD yapısını kurduklarını anlatarak şunları söyledi;
“Bizler Genç MÜSİAD yapısını kurmaya karar verdiğimiz de bazı amaçlar belirledik. Bu amaçlar, gelecekte MÜSİAD yapısını devam ettirebilecek gençler yetiştirmek, gençlerin vakitlerini boş geçirmek yerine sosyalleşmelerini sağlamak ve MÜSİAD ile üniversiteler arasında bağ kurmak”
Ülke geleceği için olmazsa olmaz 2 önemli nokta olduğunu ifade eden Bolat, “2G adını verdiğimiz bu formül Gençlik ve Girişim’dir. Biz bu iki noktada yatırım yapabilirsek ülke geleceği için önemli adımlar atmış oluruz” dedi.

 

EN