Türkiye Cumhurbaşkanını Seçti

11 Ağustos 2014

10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçimleri ile Türkiye demokrasisi unutulamayacak bir sürece şahitlik etmiş, milli irade sandıkta bir kez daha kendini göstermiş ve Cumhur, başkanını ilk kez kendisi seçmiştir. Bu seçimin sonucu göstermektedir ki, millet son 12 yılda kazanılan güven, huzur ve istikrar ortamının devamını talep etmekte ve 10 yılı aşkın süredir Başbakanlık görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanlık makamında görmek istemektedir.

 

Gerçekleşen seçimin milletimizin sağduyusu ile sonuçlanması bizleri ayrıca memnun etmiştir. Sonuçlanan bu seçim ile ülkenin seyrine dair millet kararını ve memnuniyetini bir kez daha net bir şekilde ortaya koymuştur.

 

İnanıyoruz ki, ortaya çıkan bu sonuçlar ışığında “Yeni Türkiye”de lider odaklı değil sistem odaklı bir gelecek bizleri beklemektedir.

 

Seçimin ardından ortaya konulan atmosfer göstermektedir ki; Yeni Türkiye’de, MÜSİAD ailesi olarak bizlerin de her zaman savunduğu ve ifade etmekten çekinmediği birleştirici ve güçlü kardeşlik bağları kurulacak, barış ve beraberlik adına yapılan çalışmalar daha geniş kitlelere yayılacaktır. Köklü bir değişim olarak ifade ettiğimiz bu seçim ile ülkemizde toplumun her kesimini kucaklayan, ayrıştırmayan, kutuplaştırmayan ve bir araya getirmeyi hedefleyen bir yönetim anlayışı pekişecektir.

 

Etnik siyasetin kabul görmeyeceğini ve esas olanın Türkiyeli olmak olduğunu vurgulayan Türkiye Cumhuriyeti, 12. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder ve yeni görevinde üstün başarılar dileriz.

 

Son 7 yıldır, bulunduğu her platformda milletimizi layıkıyla temsil eden 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e de teşekkürlerimizi bildirir, seçim sonuçlarının kendisine, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederiz.  

   

EN