MÜSİAD ANKARA'DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

25 Mart 2021

MÜSİAD ANKARA'DA BAYRAK DEĞİŞİMİ​

 

MÜSİAD Ankara 24. Olağan Genel Kurulu Toplantısı bürokrasi, siyaset, iş dünyası ve yabancı misyon temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçen kongrede üyelerin oybirliğiyle Hasan Fehmi Yılmaz seçildi.

Grand Ankara Otelde yapılan 24. Olağan Genel Kurula Hazine Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Nureddin NEBATİ, MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Abdurrahman KAAN, Önceki dönem Başbakan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sayın Emrullah İŞLER, Ankara Milletvekili Sayın Arife POLAT DÜZGÜN, Bursa Milletvekili Sayın Vildan YILMAZ GÜREL, Ankara Sanayi Odası Başkanı Sayın Nurettin Özdebir, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Sayın İzzet ALAGÖZ, Yabancı Ülke Misyon Temsilcileri, Siyaset, Bürokrasi, STK Temsilcileri, Şube Başkanları ve MÜSİAD Ankara üyeleri ile gerçekleşen Olağan Genel Kurulda MÜSİAD Ankara Başkanlığına Sayın Hasan Fehmi YILMAZ seçildi.

24. Olağan Genel kurulda söz alan MÜSİAD Ankara yeni Başkanı Hasan Fehmi YILMAZ;


"ÜRETİMİ ARTIRACAK YOLAR BULMALIYIZ"


Üretim bir ülkenin kalkınma ve refahının ana atar damarıdır. Bu damarı keserseniz hayat felç olur ve yaşam son bulur. Bu nedenle üretimi artırmak adına ne tür argümanlar gerekiyorsa acilen yerine getirmemiz gerekir. Ana argüman yatırımcıdır. Yatırımcıyı her halükarda desteklemeliyiz. Faizin her türlüsüne karşıyız ama yüksek faize daha çok karşıyız. Avrupa da Japonya’da sıfır gibi olan oranlar maalesef bizde yüzde 19’lara geldi. Faizlerin yükselmesiyle;
Enflasyon yükselecek,
Maliyetler artacak,
Yatırımlar duracak,
Üretim gerileyecek,
İhracat azalacak,
İstihdam azalacak,
Elin oğlu parasına para katacak.
“Bu kadar olumsuzluk yaşatan bu faizden kurtulmamız gerekmekte. Yeni metodlarla yeni yollar açmalıyız” dedi.

Programda AK Parti 7. Olağan Genel Kongresi'nden dolayı katılım sağlayamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'un telgrafları okundu.

Genel Kurul katılımcılara teşekkür plaketi ve hediye takdimleriyle son buldu. 

 

EN