Skip to content

Başkanlarımız

musiad-logo-light

Hüdaverdi ÇAKIR

MÜSİAD’ın kuruluş aşamasında kurucu başkan olarak görev alan Hüdaverdi ÇAKIR, 1992-1996 yılları arasında MÜSİAD Ankara Şube Başkanı olarak görev almıştır. 1946 Ankara Kızılcahamam doğumludur. SEMİH OFSET MABTAACILIK isimli firmasıyla Basım Yayın Ambalaj Sektöründe faaliyet göstermektedir.

Zeki POYRAZ

S.Zeki POYRAZ 1996-1997 yılları arasında MÜSİAD Anakra Şube Başkanı olarak görev almıştır.1962 Kayseri Gesi doğumludur. AFS BORU SANAYİ A.Ş. isimli firmasıyla Havalandırma Sektöründe üretici ve ihracatçı olarak faaliyet göstermektedir.

Halil İbrahim BOYACIOĞLU

H.İbrahim Boyacıoğlu 1997-1998 yılları arasında MÜSİAD Ankara Şube Başkanı olarak görev almıştır. 1956 İstanbul Üsküdar doğumludur. BOĞAZIÇI LOKANTASI isimli fırması ile Gıda Sektöründe faaliyet göstermektedir.

Celalettin KUTLUCA

Celalettin KUTLUCA 1998-2002 yılları arasında MÜSİAD Ankara şube Başkanı olarak görev almıştır.1962 Kırıkkale Keskin doğumludur. HEDEF İNŞAAT DÜNYASI LTD.ŞTİ. isimli fırmasıyla İnşaat Sektöründe faaliyet göstermektedir.

Şerafettin KARADEMİR

Şerefettin Karademir 2002-2006 yılları arasında MÜSİAD Ankara şube Başkanı olarak görev almıştır. 1962 Erzurum doğumludur. KARADEMİR ASANSÖR İNŞ.SAN.LTD.ŞTİ.isimli fırmasıyla Makine Sektöründe faaliyet göstermektedir.

Hüdaverdi ÇAKIR

MÜSİAD’ın kuruluş aşamasında Kurucu Başkan olarak görev alan Hüdaverdi ÇAKIR. 2006-2011 yılları arasında ikinci kez MÜSİAD Ankara Şube Başkanı olarak görev almıştır. 1946 Ankara Kızılcahamam doğumludur. SEMIH OFSET MATBACILIK isimli fırmasıyla Basım Yayın Ambalaj Sektöründe faaliyet göstermektedir.

M. Ziya KAHRAMAN

M.Ziya Kahraman 2011-2014 yılları arasında MÜSİAD Ankara Şube Başkanı olarak görev almıştır. 1947 Bolu Gerede doğumludur. KAHRAMANLAR İNS.LTD.ŞTİ.isimli fırmasıyla İnşaat Sektöründe faaliyet göstermektedir.

İlhan ERDAL

İlhan Erdal, 2014 yılından 2019 yılına kadar MÜSİAD Ankara Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. Aslen Ankara Kaharamankazan’lıdır. Elektrik ve Aydınlatma alanında hizmet veren Erel Concept A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Hasan Basri ACAR

2019 yılından 2021 yılına kadar MÜSİAD Ankara Şube Başkanı olarak görev almıştır. Aslen Ankara Çamlıdere’lidir ACARLAR Orman Ürünleri isimli firmasıyla Mobilya ve Orman Ürünleri alanında faaliyet göstermektedir.

Hasan Fehmi YILMAZ

Hasan Fehmi YILMAZ, 1967 yılında Konya iline bağlı olan Taşkent ilçesi Balcılar kasabasında doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi Ankara’da tamamlamıştır. Sonrasında, Gazi Üniversitesi sırasıyla- Lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans derecelerini almıştır.

2007 yılında üye olduğu MÜSİAD Ankara’da dönemler içerisinde, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen MÜSİAD Ankara 24.Olağan Genel Kurul ile birlikte başkanlığa seçilmiştir. (Halen devam etmekte)

Hasan Fehmi YILMAZ, İngilizce ve Arapça bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

KURUMSAL YAPI

MİSYON

Ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

VİZYON

Kurulduğu günden beri benimsediği ”Yüksek Ahlak – Yüksek Teknoloji” prensibiyle, gelişmenin ancak, etik değerleri yüksek bir yapıda, ileri teknoloji üreterek mümkün olabileceği bilincinde eylemlerini yürütmektedir. Düzenlemiş olduğu çalışmalarla üyelerine teknolojinin önemini aktarırken, onların dikkatini bu alana çekmek için çalışmalar sürdürmektedir. MÜSİAD rekabet gücünü artırmak için Teknolojiye, AR-GE’ye, İnovasyona ve Bilgi’ye yoğunlaşmaktadır. İleri teknoloji üretmenin ülkemiz için büyük önemi olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi içinde yer almasının ancak bu vizyon ile sağlanabileceğinin farkındayız. Adımlarımızı bu öngörü ile atıyoruz.